Inaara Aga Khan wyprzedaje biżuterię

18 maja odbędzie się  aukcja biżuterii należącej do księżniczki Gabriele zu Leinngen znanej poprzednio jako Inaara Aga Khan.

ksiezniczka

Księżniczka Gabriela zu Leiningen była żona księcia Karīm al-Ḥussajnī  z dynasti Aga Khana, obrzydliwie bogatego  imama aga chanów. Po rozwodzie w 2011 r. sąd przyznał jej odszkodowanie od Khana rzędu 60 mln  EUR. Zapewne pieniądze już się skończyły i zaczęła wyprzedawać biżuterię.

Licytacja, która ma być przeprowadzona przez genewski oddział domu aukcyjnego Christie, może przynieść wpływy rzędu co najmniej 15 mln  USD.

Księżniczka, która klejnoty otrzymała jako prezent od męża. Większość z tych darów pochodzi od znanych jubilerów. Są to m.in. wyroby Van Cleef & Arpels, Cartiera, Schlumbergera i Tiffanny’ego.

Wśród obiektów wystawionych na sprzedaż znajduje się 36,09-karatowy diamet „Pohl” oprawiony w platynę przez Cartiera o szacunkowej wartości 5  mln  USD.

Piękne są diamentowe kolczyki z szafirem  Cartiera,  naszyjnik ze szmaragdem o wadze 39,7 karatów oraz pięcioma mniejszymi o łącznej wadze ponad 16 karatów. Naszyjnik może osiągnąć cenę 3,5 mln USD.

 

rubin

Broszka z rubinami i diamentami.